Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prostor Olga

Bubahof » Prostor Olga

Prostor Olga

Olga je komunitní prostor s galerií a předzahrádkou. Přiléhá k parku Františka Suchého v pražských Strašnicích a najdete ji na adrese Nad Primaskou 821/1. Od roku 2021 je Olga otevřená veřejnosti. Kromě pravidelných výstav nabízí inspirativní a organicky živé zázemí pro setkávání, tvůrčí a vzdělávací aktivity, besedy i cirkulární ekonomiku.

Galerie v roce 2022 představila cyklus výstav pod názvem DCERY SYNOVÉ MATKY OTCOVÉ, který se zaměřil na dvě generace rodinných příslušníků a prozkoumával, zda a jak dochází k přenosu uměleckého zájmu. Od 13. ledna do 23. února 2023 můžete navštívit výstavu pěti děl, které vznikly během podzimní výtvarné dílny Vesna/Весна. Na každém setkání děti společně vytvořily jedno dílo pod vedením renomovaných umělců a umělkyň. Zjistěte více.

Otevírací doba ve všedních dnech – každou středu a čtvrtek od 14 do 18 hodin.

Kontakt: bubahof@bubahof.com, +420 777 557 828

Prostor jsme pojmenovali po manželce Františka Suchého st., někdejšího ředitele strašnického krematoria, známého svým odbojem proti nacistické a později komunistické totalitě. Paní Olga, stejně jako manžel a syn František Suchý ml., byla v minulosti pronásledována a vězněna. A právě s odkazem k ní chceme místem připomínat význam péče a zázemí, v něčem podobně důležité jako velké činy hrdinů.

Od roku 2019 pečujeme také o přilehlý Park Františka Suchého a společně se sousedy, místními spolky a podporou MČ Praha 10 vytváříme nové lokální tradice, aby byl park bezpečným místem pro setkávání místní komunity. Olga se přirozeně stala zázemím pro aktivity v parku.

Děkujeme všem za podporu hlavně pak sousedům, dobrovolníkům, podnikatelům, místním spolkům a úřadu MČ Praha 10.

výstava
VESNA/BECHA 5
do 23. 2. 2023

Pletařský klub

Prostor Olga
23. únor - červen 2023
Vesna/Вecha 5

Prostor Olga
13. leden - 23. únor 2023
V hlavě Petra Sceranky

Prostor Olga
10. listopad 2022 - 7. leden 2023
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.