Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Slavnostní oběd 2022

Park Františka Suchého » Události » Slavnostní oběd IV.

I OSLAVOVÁNÍ JE ČINNOST
A PROSTŘENÝ STŮL JE VÝRAZEM POSPOLITOSTI

Letos už po čtvrté zveme sousedy i přespolní ke slavnostně prostřenému stolu do Parku Františka Suchého. Přijměte pozvání a místo u společné tabule. Sousedský oběd se tak i díky Vám opět zhmotní v duchu pospolitosti a oslavy dobrého života ve Strašnicích.

Našim cílem je založení nové tradice oslav, které společně vytváříme. Sousedský oběd je pro nás symbolem pospolitosti v původním významu tohoto slova. Symbol, řecké sym-ballein – „dávat dohromady“, tehdy fungoval jako průkaz totožnosti. Člověk na hostině dostal část rozlomeného předmětu, a kdykoli se jím prokázal, byl i po letech vítán jako starý známý.

V duchu této tradice společně a s citem zabydlujeme park, a vše shromážděné a společně vytvořené darujeme dál. Svou trochou tak snad přispíváme i k tomu, aby čistý a bezpečný park ožíval setkáváním a sdílením.

PŘÍSPĚVKY DO SOUSEDSKÉHO MENU VÍTÁNY

Složení sousedského menu můžete ovlivnit i vy, vítány jsou vaše (ne)kulinářské příspěvky na společnou tabuli, stejně tak jako vaše příběhy a vzpomínky na místo, kde žijeme.

Jídlo si naservírujeme, již tradičně, do hliněných talířů od výtvarnice Barbory Dayef.

VLASTNÍ PŘÍBOR A SKLENIČKU S SEBOU

Prosíme, upřednostněte znovu využitelné obaly a nezapomeňte s sebou příbor, příp. skleničku. Minimalizujeme tak vznik zbytečného odpadu. Na místě budou zajištěny základní nápoje.

 

PROGRAM

HUDBA od 14:00, od 17:00

Kamila Koncová a Adam Blažek | bossanova a jazz

Petra Malíšková | J. S. Bach Suita C dur | violoncello

PERFORMANCE

Co kdybychom mohli živit půdu uměním? Uvidíme při obědě v parku. Marion Rénier během svého letního rezidenčního pobytu v bubahofu a MeetFactory tvoří pomíjivé instalace a performance.

SWAP NEOBYČEJNÝCH DARŮ 14:00–18:00

V duchu pospolitosti se neponese jen slavnostní oběd, ale i sousedský SWAP NEOBYČEJNÝCH DARŮ. Zveme Vás k zapojení do sousedské výměny věnováním jednoho symbolického daru. Obdarovat pak můžete i sami sebe, výměnou za svůj získáte dar od někoho dalšího.

Vítány jsou knihy, květiny, hračky a oblečení pro děti i dospělé, dekorativní předměty a drobnosti do domácnosti ze skla, kovu, dřeva, keramiky či textilie. Vše v duchu odpovědné kvality. Nevítána je elektronika, spotřebiče, plasty.

ŠICÍ DÍLNA 15:00–18:00

Dílna pro děti i dospělé s Alush a Terkou z Bulmexu.
Ze zbytků bavlněných látek si můžete ušít originální látkový pytlík. Jednoduchou vychytávku s praktickým využitím na nákupy, do školy…

Látky a veškerý materiál bude k dispozici. Menší děti si budou moci vyzkoušet šití v doprovodu rodičů. Větší rozhodně zvládnou za asistence vyrobit sami.

UKRAJINSKÉ A ČESKÉ PÍSNĚ A LIDOVÝ TANEC 16:00

Vystoupení děti z Ukrajiny z blízkého hotelu Mars, které pro vás zahrají ukrajinské a české písně a zatančí lidový tanec. Předvedou se v kolekci halen, které si samy pomalovaly na výtvarných dílnách Nářez štětcem a Vesna.

Slavnostní oběd IV.

4. září 2022
14-20 h

Park Františka Suchého
Nad Olšinami 282/31Praha 10 – Strašnice

Sdílet

kontakt

tel. +420 777 557 828
bubahof@bubahof.com

ke stažení

PosterA3
PozvankaA6

poznámka k focení

Během oběda budeme pořizovat fotografie a audiovizuální záznam. Naším cílem je o komunitní akci informovat veřejnost prostřednictvím médií, vlastních webových stránek a sociálních sítí. Věříme, že vás tím nebudeme obtěžovat a zároveň vám dáváme své slovo, že pořízené záznamy s rozmyslem a citem předem protřídíme a až poté publikujeme. Děkujeme za pochopení a přejeme dobrou chuť.

Za podporu děkujeme MČ Praha 10 a Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstvu kultury ČR.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.