Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prostor Olga

Bubahof » Prostor Olga

Prostor Olga

Olga je komunitní prostor s galerií a předzahrádkou u Parku Františka Suchého v pražských Strašnicích. Najdete ji na adrese Nad Primaskou 821/1.

V roce 2021 se Olga otevřela veřejnosti. Po sérií rekonstrukcí a postupného zabydlování tu vzniklo inspirativní a organicky živé zázemí pro setkávání, tvůrčí a vzdělávací aktivity, besedy i cirkulární ekonomiku.

Do galerie Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy Markéty Othové Stará bydliště 26. května v 19 hodin. výstava potrvá do 2. září 2022.

Otevírací doba ve všedních dnech – každou středu a čtvrtek od 14 do 18 hodin.

Kontakt: olga@bubahof.com, +420 737 703 306

Prostor jsme pojmenovali po manželce Františka Suchého st., někdejšího ředitele strašnického krematoria, známého svým odbojem proti nacistické a později komunistické totalitě. Paní Olga, stejně jako manžel a syn František Suchý ml., byla v minulosti pronásledována a vězněna. A právě s odkazem k ní chceme místem připomínat význam péče a zázemí, v něčem podobně důležité jako velké činy hrdinů.

Od roku 2019 pečujeme také o přilehlý Park Františka Suchého a společně se sousedy, místními spolky a podporou MČ Praha 10 vytváříme nové lokální tradice, aby byl park bezpečným místem pro setkávání místní komunity. Olga se přirozeně stala zázemím pro aktivity v parku.

sledujte Olgu
taky na
facebooku

Děkujeme všem za podporu hlavně pak sousedům, dobrovolníkům, podnikatelům, místním spolkům a MČ Praha 10.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.