Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prostor Olga

Bubahof » Prostor Olga

Prostor Olga

Olga je komunitní prostor s galerií a předzahrádkou. Přiléhá k parku Františka Suchého v pražských Strašnicích a najdete ji na adrese Nad Primaskou 821/1. Od roku 2021 je Olga otevřená veřejnosti. Kromě pravidelných výstav nabízí inspirativní a organicky živé zázemí pro setkávání, tvůrčí a vzdělávací aktivity, besedy i cirkulární ekonomiku.

Galerie v roce 2023 představuje výstavní cyklus RODIČOVSKÁ. Ten volně navazuje na cyklus z roku 2022 DCERY SYNOVÉ MATKY OTCOVÉ, který sledoval přenos uměleckého zájmu dvou generací rodinných příslušníků. Pozornost tentokrát zaměřujeme na partnerské dvojice umělců a umělkyň a akcentujeme genderovou rovnost ve výchově dětí a s tím související možnost aktivně pokračovat v umělecké praxi. V galerii Olga necháváme partnery rozehrát umělecký dialog. Čtvrtá výstava Markéty Kinterové a Jana Fabiána DÁT SE DO POHYBU začne ve čtvrtek 7. září v 18 hodin. Zavítejte. Výstava potrvá do 29. října 2023.

 

Otevřeno ve všedních dnech středy a čtvrtky 14-18 hodin. A během událostí. Vyjma 6. a 7. září, to připravujeme výstavu.

 

Kontakt: bubahof@bubahof.com, +420 777 557 828

Prostor jsme pojmenovali po manželce Františka Suchého st., někdejšího ředitele strašnického krematoria, známého svým odbojem proti nacistické a později komunistické totalitě. Paní Olga, stejně jako manžel a syn František Suchý ml., byla v minulosti pronásledována a vězněna. A právě s odkazem k ní chceme místem připomínat význam péče a zázemí, v něčem podobně důležité jako velké činy hrdinů.

Od roku 2019 pečujeme také o přilehlý Park Františka Suchého a společně se sousedy, místními spolky a podporou MČ Praha 10 vytváříme nové lokální tradice, aby byl park bezpečným místem pro setkávání místní komunity. Olga se přirozeně stala zázemím pro aktivity v parku.

Děkujeme všem za podporu hlavně pak sousedům, dobrovolníkům, podnikatelům, místním spolkům a úřadu MČ Praha 10. Projekt galerie je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

vernisáž
DÁT SE DO POHYBU

7. září od 18h

Dát se do pohybu

Prostor Olga
8. září - 29. říjen 202
Rozdrápaná kůra

Prostor Olga
19. červen - 3. září 2023
Pletařský klub

Prostor Olga
29. června 2023
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.