Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Spolek Bubahof

Bubahof » Bubahof

Bubahof

Bubahof vznikl jako originální společenství, v němž důležitou roli hrají vztahy nepodléhající hierarchiím a důraz na ekologii chování nejen vůči přírodě, ale i vůči sobě navzájem. Je otevřenou platformou zaměřenou na sociálně-kulturní aktivismus a vzdělávání.

Oslovuje dnes nejen kulturní veřejnost, uměleckou scénu a její studenty, ale také občany Strašnic a okolí, místní iniciativy a instituce ad. Zprostředkování témata umění, alternativních ekonomických forem, lidských práv, permakulturních přístupů, místní historie a vizuální kultury v duchu otevřenosti a respektu, společné tvořivosti a kritického myšlení.

Ateliéry a dvorek ve vnitrobloku

Spolek ve svém sídle Za Poštou 8 v pražských Strašnicích soustředí ateliéry umělců, prostory pro zahraniční rezidence a další aktivity. Je také sdíleným životním prostorem, „živnou půdou“ pro společné projekty jeho obyvatel a dalších přátel. Půda není zmíněná náhodou, ekologické a permakulturní principy jsou Bubahofu vlastní. Z původně neutěšené betonové plochy vnitrobloku je dnes zabydlená zahrada s květinami i plody, na níž obyvatelé domku společně žijí, tvoří a každý se dle svých dovedností podílí na chodu spolku. Během slunečných dnů se zde líně vyhřívají kočky, po jedné z nich, Bubě, se ostatně spolek jmenuje. „Hof“ neboli dvorek je pak skutečným i symbolickým útočištěm. A jako dům uprostřed vnitrobloku stojící mimo uliční systém města, je i toto společenství vybočením z městského shonu a stresu.

Park Františka Suchého a prostor Olga

Bubahof vykročil za zdi vnitrobloku a s podobně starostlivou péčí obnovil zapomenutý strašnický park Františka Suchého a oživil ho sousedskými slavnostmi. Spolupodílí se tak na vytváření otevřené platformy pro spolupráci s aktivními občany a místními spolky se záměrem společně tvořit nové tradice, které vycházejí z lokální historie a aktuálního sousedského života. Vzpomíná také na dvojí odboj proti totalitě pánů Františků Suchých a význam lidských práv v současnosti.
Zázemím pro události v parku postupně stala i Olga, otevřený komunitní prostor s galerií a předzahrádkou. Nese křestní jméno manželky Fr. Suchého a téměř symbolicky k parku přiléhá.

Až kukačka zakuká

Kaple sv. Jana Křtitele v Holyni
21. září - 31. říjen 2023
PERLYVPERLE - DERNISÁŽ

Národní galerie v Nové Perle
9. září 2023
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.