PROSTOR OLGA

Olga je komunitní prostor s galerií u Parku Františka Suchého v pražských Strašnicích. Najdete ji na adrese Nad Primaskou 821.

Prostor jsme pojmenovali po manželce Františka Suchého st., někdejšího ředitele strašnického krematoria, známého svým odbojem proti nacistické a později komunistické totalitě. Paní Olga, stejně jako manžel a syn František Suchý ml., byla v minulosti pronásledována a vězněna. A právě s odkazem k ní chceme místem připomínat význam péče a zázemí, v něčem podobně důležité jako velké činy hrdinů.

Postupně jsme Olgu rekonstruovali a zabydlovali, abychom ji mohli během roku 2021 otevřít veřejnosti jako inspirativní a organicky živé zázemí pro setkávání, tvůrčí a vzdělávací aktivity, besedy a cirkulární ekonomiku. Olga nabízí rozmanitý program událostí. Galerie v Olze hostí už třetí výstavu, do 8. ledna je k vidění Třetí prostor Jana Turnera.

Od roku 2019 pečujeme také o přilehlý Park Františka Suchého a společně se sousedy, místními spolky a s podporou MČ Prahy 10 vytváříme nové lokální tradice, aby byl park bezpečným místem pro setkávání místní komunity. Prostor Olga se tak přirozeně stal zázemím pro aktivity v parku.

Děkujeme všem za podporu hlavně pak sousedům, dobrovolníkům, podnikatelům, místním spolkům a MČ Praha 10.

 

A těšíme se na setkávání s vámi. Navštívit nás můžete během otevírací doby ve všedních dnech – každou středu a čtvrtek od 14 do 18 hodin.

 

Sledujte nás na facebooku Prostor Olga


Bezpečností opatření:

Všechny akce probíhají v souladu s platnými epidemiologickými opatřeními. Děkujeme, že nám pomáháte utvářet komunitní prostor bezpečný všem.

Vážení návštěvníci, omluvte prosím dočasnou nefunkčnost některých sekcí webu Bubahof.com vlivem úprav grafického rozložení.