Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Park Františka Suchého

Bubahof » Park Františka Suchého

Park Františka Suchého

Bubahof vykročil za zdi vnitrobloku a s podobně starostivou péčí obnovil zapomenutý strašnický park, pojmenovaný roku 2015 po Františku Suchém, řediteli místního krematoria. Ten v době druhé světové války riskoval svůj život, když tajně zapisoval jména popravených nacisty, a potažmo i po jeho synovi, jenž se stejnou statečností čelil komunistické perzekuci, když se podílel na dalším uchovávání paměti na oběti komunistické zvůle.

V parku Bubahof od roku 2019 pořádá oslavy výročí narození Fr. Suchého a Slavnostní oběd zvoucí k bíle prostřeným stolům všechny sousedy, kteří mají zájem. Společenství lidí i spolků kolem parku se stále rozrůstá a pomalu se naplňuje původní záměr obnovy parku jako místa, kde společně tvoříme nové tradice.

Zázemím pro konání událostí se stal v roce 2021 komunitní prostor Olga.

V sobotu 21. května (14-19h) se sejdeme na Desítce při vizuální obnově parku, opravě mobiliáře, úklidu, her a tvoření. A na 19. červen avizujeme sousedskou /a nejen) oslavu výročí narození pana Františka Suchého.

Akce v Parku Františka Suchého se konají s podporou místních spolků, sousedů, dobrovolníků. Dále s podporou MČ Praha 10 a Magistrátu hlavního města Prahy a Nadace Via.

SEJDEME SE NA DESÍTCE
Vizuální obnova parku
21. květen
14-19 HOD

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.