Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Procházka po zahradách a vnitroblocích

OLGA » Události » Procházka po zahradách a vnitroblocích

Ve spolupráci s Domem čtení zveme na chvilky poezie v rozkvetlých zahradách a živých vnitroblocích. Začneme přímo v atriu Domu čtení, odkud vyrazíme na procházku po Strašnicích. Na každém zastavení proběhne čtení poezie.

Sraz je v 17:30 v Městské knihovně v Praze – Dům čtení. Předpokládaná délka procházky je 2,5 hodiny.

Vzhledem omezené kapacitě prosíme o rezervaci místa na e-mailové adrese olga@bubahof.com, nebo josefina.kubinova@mlp.cz.

Procházka po zahradách a vnitroblocích

11. květen 2022
17.30-20 h

Městská knihovna v Praze – Dům čtení a okolí
Ruská 1455/192 Praha 10 - Vršovice

Sdílet
Představí se

Vojtěch Vacek, autor dvou básnických sbírek, z nichž za tu druhou, Měňagon, je právě nyní nominován na Cenu Jiřího Ortena. Pracuje v Domě čtení MKP jako knihovník a zároveň i pomáhá s dramaturgií některých akcí Domu čtení.

Vít Janota, autor osmi básnických sbírek, velice respektovaných čtenáři i kritiky. V současné době je Básníkem města Prahy a organizuje literární procházky po různých, především těch méně známých, mizejících, či již bohužel zmizelých místech hlavního města.

Theodora Voráčková, autorka jedné básnické sbírky. V současnosti pracuje jako lékařka v dětském oddělení. Své texty situuje na pomezí poezie a prózy, v nichž hrají roli zahrady, horka, vlaky a nádraží, náhodná setkání a pomíjivosti vztahů.

Dita Lamačová, zakladatelka zeleně na betonovém dvorku ve strašnickém vnitrobloku a následně spolku Bubahof, sídlícího tamtéž. V domovském sídle představí knihu Garden (Zahrada) Dereka Jarmana a básně Williama Blakea.

 

Program je realizován díky podpoře MČ Praha 10 a spolupráci s Městskou knihovnou v Praze bez vstupného.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.