Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Opečovat park aneb vizuální obnova a úklid

Park Františka Suchého » Události » Opečovat park aneb vizuální obnova a úklid

V pořadí čtvrtá obnova zve k připomínce historie i vyjádření potřeby udržovat park čistý a bezpečný pro setkávání a hru. Opět společně obnovíme mobiliář parku, uklidíme a symbolicky park propojíme s komunitním prostorem Olga prostřednictvím nového vizuálního prvku. Součástí bude i tematická kreativní dílna, která na chvíli přenese umění do veřejného prostoru a vyjádří tak nutnost udržovat krajinu města zdravou pro všechny, kteří v ní žijí.

 

PROGRAM

15 hod
příprava věcí do parku

16 hod
kreativní dílna – “tapiserie” – vytváření obrazového příběhu na plot v parku vyšíváním a proplétáním

vizuální obnova parku – úklid a příprava vytipovaných laviček, natírání

údržba kvetoucí loučky – zázemí pro opylovače, oprava ohrádky, cedulky a zalévání

19 hod
sprejování nápisů na hlavní cestě a lavičkách

 

Zapojit se můžete kdykoli v čase mezi 15 a 21 hodinou. Přidáte se? Ozvěte se nám na email lucie@bubahof.com, nebo na telefon 605 353 312.

Opečovat park aneb vizuální obnova a úklid

20. července 2023
15-21 h

Park Františka Suchého
Nad Olšinami 282/31
Praha 10 – Strašnice


Sdílet

Impulzem k obnově byl zvandalizovaný stav laviček v jinak krásném a útulném parku, ale také mlhavé povědomí o tom, po kom je vlastně pojmenován. A to se mění, ale pomalu. Zapojte se s námi do této nové tradice, jejíž ambicí je přispět k udržitelnému rozvoji parku jako bezpečného místa k setkávání.

Původně bezejmenný park v pražských Strašnicích, ač podle pamětníků se mu po válce až do 80. let říkalo park partyzánů, se dočkal svého jména roku 2015. Zásluhou Paměti národa a úřadu MČ Prahy 10 název připomíná památku ředitele strašnického krematoria pana Františka Suchého. Slavnostnímu osazení cedule v parku byl přítomen i tehdy 88letý František Suchý ml., syn manželů Olgy a Františka, účastník odboje, za který si odseděl 12 let v komunistickém žaláři. Osudy obou Františků se prolínají na pozadí odboje proti nacistickému a komunistickému režimu.

Vizuální obnova památky na otce a syna vznikla podle návrhu Michala Pěchoučka, místního výtvarníka, s ohledem na minimální zásahy do architektury parku a stávajícího mobiliáře. (Michal Pěchouček – výtvarný umělec, laureát ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2003, divadelní scénárista a režisér (Studio Hrdinů), člen správní rady Společnosti Jindřicha Chalupeckého)

Úpravy parku:

Lavičky: obnova nátěru s jednoduchým titulkem PARK FRANTIŠKA SUCHÉHO

Tematická zákoutí: dva oddělené plácky s lavičkami, jeden věnován obětem nacizmu (F. Suchý starší) a druhý komunismu (Fr. Suchý mladší). Vždy jedna lavička v kruhu s velkou deskou se základními informacemi o příslušném odboji.

Asfaltová cesta: prostý bílý nápis se jmény Františků Suchých, dva vstupy do parku – dva lidské osudy.

Olga: nový vizuální prvek propojující park a prostor Olga.

Kvetoucí loučka: oprava ohrádky a cedulky s nápisem.

 

Činnost spolku realizujeme s finanční podporou MČ Praha 10, hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.