Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Baby, zoom – komentovaná prohlídka výstavy

OLGA » Události » Baby, zoom - komentovaná prohlídka výstavy

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA KOMENTOVANOU PROHLÍDKU VÝSTAVY
BABY, ZOOM
LUCIE ROSENFELDOVÁ + MATĚJ PAVLÍK

Komentovaná prohlídka se tak jako výstava samotná dotkne tématu vědeckého zobrazování, které nese příběhy a mýty o lidském stvoření. Pokusíme se tak znovu odhalit, proč vidíme malé človíčky uvnitř spermií.

V návaznosti na prohlídku výstavy promítnou autoři své krátké filmy vzešlé ze svých  individuálních výzkumů, které přemýšlení nad společnou výstavou přecházely. Rosenfeldová bude prezentovat krátký film Dělohy a mozky (Hm..fantasy). Pavlík pak videoesej s názvem Techniky a Technologie na kompenzaci bezmoci. Oba autoři po projekci své výzkumy stručně představí a pokusí znovu zodpovědět otázku, v čem a jak vůbec může mít jejich tvorba společné průniky, protože reálně tvoří spíše vedle sebe. Prožívají společné chvíle radosti a frustrace z umělecké práce i Rodičovské.

TECHNIKY A TECHNOLOGIE NA KOMPENZACI BEZMOCI
Video esej představuje konkrétní případ vynalézání hraničně vědeckých technologií, které byly převážně vynalezeny a následně archivovány patentovým úřadem během 80. let 20. století v Československu. Autor si v rámci vedoeseje klade otázku jak tyto techniky technologie uchopovat v současnosti? Video esej s názvem Techniky a technologie na kompenzaci bezmoci přichází s hypotézou, že hraničně vědecké projevy konkrétně nasazování léčitelských praktik na konci 60. – 80. let 20. století v Československu mohou souviset s dobovou deziluzí a selháním univerzálních marxistických představ o emancipaci. Snaha o léčbu jednotlivců a veřejného prostoru v rukou pozdně socialistického léčitele, tak mohla být cesta k individualizaci společenských rizik a škod.
stopáž: 8 minut
rok vzniku: 2023
Audiovizální zdroj k videoeseji Techniky a technologie na kompenzaci bezmoci: Možnosti psychotroniky, režie: Viliam Poltikovič, 1990
Režie: Matěj Pavlík
Scénář: Matěj Pavlík
Střih: Matěj Pavlík
Vizuální efekty: Lucie Rosenfeldová
3D animace: Philipp Kolychev
Sound design: Jan Kašpar

DĚLOHY A MOZKY (HM..FANTASY)
Setkání s obrazy vlastního těla při lékařské prohlídce může způsobit snadné odcizení. Film Dělohy a mozky (Hm..fantasy) je krátký experimentální dokument založený na autobiografických vzpomínkách i vědeckých vyprávěních souvisejících s tělesnou pamětí. Prostřednictvím objektivu fotoaparátu, 3D vizualizace a simulace umělkyně předvádí svůj vlastní způsob pohledu na ztělesnění jako na průsečík různých vzpomínek a historií.
Stopáž: 9 min
Režie: Lucie Rosenfeldová
Scénář: Lucie Rosenfeldová
Střih: Lucie Rosenfeldová
Spolupráce 3D animace: Jozef Mrva
Sound design: Mary C

Baby, zoom - komentovaná prohlídka výstavy

18. prosince 2023
18 h

Prostor Olga
Nad Primaskou 821/1
Praha 10 - Strašnice

Sdílet

Projekt galerie je realizován s finanční podporou úřadu MČ Praha 10, hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Prostor Olga s galerií je pro veřejnost otevřen každou středu a čtvrtek od 14 do 18 hod. Výstavu můžete navštívit i během doprovodných akcí. Nebo po domluvě na telefonu 777 557 828. Přečtěte si více o výstavě Baby, zoom.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.