Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Prostor Olga

Bubahof » Prostor Olga

Prostor Olga

Olga je komunitní prostor s galerií a předzahrádkou. Přiléhá k parku Františka Suchého v pražských Strašnicích a najdete ji na adrese Nad Primaskou 821/1. Od roku 2021 je Olga otevřená veřejnosti. Kromě pravidelných výstav nabízí inspirativní a organicky živé zázemí pro setkávání, tvůrčí a vzdělávací aktivity, besedy i cirkulární ekonomiku.

V roce 2024 zve galerie na výstavní cyklus DĚDICTVÍ KOLEKTIVŮ: ADAPTACE A PROMĚNA. Ten volně navazuje na cykly let předcházejících (2023 – RODIČOVSKÁ, 2022 – DCERY SYNOVÉ MATKY OTCOVÉ) a rozšiřuje je o další dimenzi sociálních vazeb, vztahů a forem, kde spolupráce a kolektiv jsou nahlíženy jako nezbytné aspekty udržitelnosti a přežití. Srdečně zveme na druhou výstavu cyklu s názvem  úzkost LÁDVÍ, která potrvá do 21. června.

Otevřeno ve všedních dnech středy a čtvrtky 14-18 hodin, od června 15-19. A během událostí.

Kontakt: bubahof@bubahof.com, +420 777 557 828

Prostor jsme pojmenovali po manželce Františka Suchého st., někdejšího ředitele strašnického krematoria, známého svým odbojem proti nacistické a později komunistické totalitě. Paní Olga, stejně jako manžel a syn František Suchý ml., byla v minulosti pronásledována a vězněna. A právě s odkazem k ní chceme místem připomínat význam péče a zázemí, v něčem podobně důležité jako velké činy hrdinů.

Od roku 2019 pečujeme také o přilehlý Park Františka Suchého a společně se sousedy, místními spolky a podporou MČ Praha 10 vytváříme nové lokální tradice, aby byl park bezpečným místem pro setkávání místní komunity. Olga se přirozeně stala zázemím pro aktivity v parku.

Děkujeme všem za podporu hlavně pak sousedům, dobrovolníkům, podnikatelům, místním spolkům a úřadu MČ Praha 10. Projekt galerie je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Swap rostlin

Prostor Olga
22. května 2024
Úzkost LÁDVÍ

Prostor Olga
10. května - 21. června 2024
Rozšířená působnost

Prostor Olga
dernisáž 2. května 2024
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.