Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Cyklus o smrti #4 Až umřu, zasaďte na mně jabloň

OLGA » Události » Až umřu, zasaďte na mně jabloň

Cyklus o smrti #4

Přednáška o půvabech přírodního pohřebnictví, na které se dozvíte, jak uspořádat pohřeb, který je smysluplný, jedinečný, ekologický a zároveň finančně dostupný. Takový, který snoubí citlivý přístup k lidem a k přírodě.

● Dozvíte se, jak můžete pro sebe či své blízké vytvořit jedinečné poslední rozloučení v souladu s vašimi a jejich přáními. Příběhy konkrétních obřadů budou doplněné praktickými tipy, zkušenostmi z České republiky i inspirací ze zahraničí.
● Seznámíte se s přírodním pohřebnictvím, českými přírodními hřbitovy a spolkem Ke kořenům.
● Získáte praktické informace, jak vytvořit pohřeb, který je osobitý, smysluplný a ekologický.
● Zažijete zkušenost, že i o “těžkém” tématu je možné mluvit s lehkostí i jasnější představu o svých posledních přáních.
● Zvědomít si můžete svou smrtelnost a prohloubit chuť do života.

Přednáší Blanka Javor ~ lektorka a obřadnice ze spolku Ke kořenům, a spoluzakladatelka přírodního hřbitova Les vzpomínek. Podílela se také na vzniku pohřebního Ateliéru a Lučního hřbitova v pražských Ďáblicích.

 

Vítejte, dobrovolným příspěvkem za vstupné přispějete na provoz prostoru Olga.

Kapacita je omezena, rezervujte si místo a vyplňte přihlašovací formulář. – KAPACITA JE NAPLNĚNA A BOHUŽEL JIŽ NEMŮŽEME PŘIJÍMAT DALŠÍ REZERVACE. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

Až umřu, zasaďte na mně jabloň

1. února 2024
18-19:30 h

Prostor Olga
Nad Primaskou 821/1
Praha 10 - Strašnice


Sdílet

Přednáška navazuje na výstavu v galerii prostoru Olga Hřbitov bez hrobů; pietní biocentrum?, kterou můžete navštívit do 17. února.

Cyklus o smrti zprostředkovává téma v umění a kultuře, historii a náboženství, tradicích a rituálech a přináší je na úroveň praktického života komunity. Nabízí propojení a setkávání všech generací, odborníků, laiků, pečujících, umělců ad. v rámci přednášek, debat a workshopů.

 

Aktivity spolku a činnost prostoru Olga s galerií jsou realizovány s finanční podporou úřadu MČ Praha 10, hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.