Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Radioaktivita kolem nás a v nás

OLGA » Události » Radioaktivita kolem nás a v nás

Zveme vás na přednášku, která probíhá v rámci aktuální výstavy. Věci nejsou vždycky tím, čím se zdají být, jak naznačuje i právě probíhající výstava PERIFERNÍ VIDĚNÍ.

Její autoři jsou velmi potěšeni, že jejich pozvání přijal Ing. Evžen Novák, MBA, jenž působí jako badatel v Centru výzkumu Řež a pronese přednášku na téma radioaktivity v běžném životě – RADIOAKTIVITA KOLEM NÁS A V NÁS, ANEB RADIOAKTIVITA DOBRÝ SLUHA, ZLÝ PÁN. Stručné pojednání o záření, jímž jsme obklopeni a prostoupeni a jehož přítomnost si vlastně vůbec neuvědomujeme, ačkoliv je dost pravděpodobné, že bez jeho působení bychom jako lidský druh možná ani nevznikli. Nebude chybět praktická ukázka měření radioaktivity běžných materiálů přímo v prostoru Olga.

Je možné přinést si s sebou starší budíky s ciferníky, které v noci světélkují nebo nějaké draselné hnojivo nebo neznámé kameny sebrané zejména v Krušných horách atd.

Radioaktivita kolem nás a v nás

11. duben 2023
18-20 h

Prostor Olga
Nad Primaskou 821/1
Praha 10 - Strašnice

Sdílet

Prostor Olga je otevřen pro veřejnost pravidelně každou středu a čtvrtek od 14 do 18 hod. Výstavu můžete navštívit i během doprovodných akcí. Nebo po domluvě na telefonu 777 557 828.

Činnost prostoru Olga a galerie je realizována s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR a úřadu MČ Praha 10. Pro veřejnost je otevřeno každou středu a čtvrtek od 14 do 18 hodin. Výstavu můžete navštívit i během doprovodných akcí. Nebo po domluvě na telefonu 777 557 828.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.