Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Slavnostní oběd 2023

Park Františka Suchého » Události » Slavnostní oběd V.

I OSLAVOVÁNÍ JE ČINNOST
A PROSTŘENÝ STŮL JE VÝRAZEM POSPOLITOSTI

Letos už po páté zveme sousedy i přespolní ke slavnostně prostřenému stolu do parku Františka Suchého. Přijměte pozvání a místo u společné tabule. Sousedský oběd se tak i díky Vám opět zhmotní v duchu pospolitosti a oslavy dobrého života ve Strašnicích. Buďte vítáni Vy i Vaši blízcí. Stejně jako Vaše příběhy a vzpomínky na místo, kde společně žijeme. 

Podobu slavnostního oběda každoročně utváříme společně. Od složení samotné hostiny po program, který hodování doprovází.

PROGRAM

15:00 Tvorba společného díla užitého, užitkového, parku i návštěvníkům prospěšného | kreativní dílna s Petrou Hudcovou

15:15 Povídání o včelách a medu | se strašnickým sousedem Juliusem Müllerem, který představí krásy včelaření a význam včel pro nás i přírodu. Med nebude na obědě chybět.

16:00 Autorské čtení o Strašnicích ve Strašnicích | Božena Správcová, uvede Josef Straka

17:30 Rozdrápaná kůra Anna Ročňové a Jana Boháče | komentovaná prohlídka výstavy v galerii Olga

18:00 Sousedský jam | VÝZVA | hudebníci a hudebnice ze sousedství, okolí přijďte s nástroji

Dražba hliněného talíře s glazurou | VÝZVA | udělejte si radost a podpořte konání sousedských slavností ve Strašnicích

Hudební doprovod Kamila Blažková Koncová a Adam Blažek | bossanova a jazz

Amálčina Parádní Truhla | věci z Truhly, extravagantní kousky, výprodej a slevy s Andreou Amálkou Fantovou

 

POZOR! Hledají se silné osoby i osobnosti

V neděli 3. září vrcholí přípravy na Slavnostní oběd ve Strašnicích. Zapojte se a pomozte přichystat park, abychom ve 14 hodin mohli zasednout k bíle prostřeným stolům a společně poobědvat.Pomoci můžete kdykoli mezi 11 a 14 hodinou a zapojit se dílčím způsobem.

Pro zefektivnění, prosíme, vyplňte tento krátký formulář a my vám zavoláme a domluvíme s vámi podrobnosti. Nebo se nám ozvěte.

 

PŘÍPRAVA A REALIZACE

Sousedký oběd je velkou událostí, která k naší radosti nabývá do rozměrů tradice. To obnáší organizaci i přípravu vybavení do parku. Velice vítáme vaše zapojení jak s přípravou tak samostnou realizací a pomocí se stěhováním v den akce. Prosíme, vyplňte krátký formulář a my se vám ozveme.

PŘÍSPĚVKY DO SOUSEDSKÉHO MENU VÍTÁNY

Složení sousedského menu můžete ovlivnit i vy, vítány jsou vaše (ne)kulinářské příspěvky na společnou tabuli. Jídlo si naservírujeme, již tradičně, do hliněných talířů od umělkyně Barbory Dayef.

VLASTNÍ PŘÍBOR A SKLENIČKU S SEBOU

Prosíme, upřednostněte znovu využitelné obaly a nezapomeňte s sebou příbor, příp. skleničku. Minimalizujeme tak vznik zbytečného odpadu a dostojíme tak heslu “nejlepší je odpad, který nevznikne.” Na místě budou zajištěny základní nápoje.

Slavnostní oběd V.

3. září 2023
14-20 h

Park Františka Suchého
Nad Olšinami 282/31
Praha 10 – Strašnice


Sdílet

Kontakt

tel. +420 777 557 828
bubahof@bubahof.com

Poznámka k focení během události

Během oběda budeme pořizovat fotografie a audiovizuální záznam. Naším cílem je o komunitní události informovat veřejnost prostřednictvím médií, vlastních webových stránek a sociálních sítí. Věříme, že vás tím nebudeme obtěžovat a zároveň vám dáváme své slovo, že pořízené záznamy s rozmyslem a citem předem protřídíme a až poté publikujeme. Děkujeme za pochopení a přejeme dobrou chuť.

Co je cílem události?

Původním záměrem bylo založení nové tradice oslav, které společně vytváříme. Sousedský oběd je pro nás symbolem pospolitosti v původním významu tohoto slova. Symbol, řecké sym-ballein – „dávat dohromady“, tehdy fungoval jako průkaz totožnosti. Člověk na hostině dostal část rozlomeného předmětu, a kdykoli se jím prokázal, byl i po letech vítán jako starý známý. V duchu této tradice společně a s citem zabydlujeme park. Svou trochou tak snad přispíváme i k tomu, aby čistý a bezpečný park ožíval setkáváním a sdílením. A vše shromážděné a společně vytvořené darujeme dál.

Činnost spolku realizujeme s finanční podporou úřadu MČ Praha 10, hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR. Za zapůjčení židlí a stolků děkujeme organizaci Kreativní PRAHA.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.