Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Bubahof » Články
Výtvarná dílna VESNA

Vesna poskytla otevřené, bezpečné a tvořivě-umělecké zázemí pro děti z Ukrajiny, které našly azyl v hotelu Mars na Praze 10 po vypuknutí války rozpoutané Ruskem na území Ukrajiny. Děti se seznamovaly s těmi místními, potkávaly se nejen kulturně ale i jazykově a zamýšlely se nad globálními tématy. Hrály si, společně tvořily a učily se základní tematická slovíčka pod vedením renomovaných výtvarníků, pedagogů a tlumočníků v prostoru Olga i v Parku Františka Suchého.
RODIČOVSKÁ - výstavní cyklus pro rok 2023

Galerie v prostoru Olga v pražských Strašnicích vítá letos své návštěvníky výstavním cyklem RODIČOVSKÁ. Ten volně navazuje na cyklus z roku 2022 DCERY SYNOVÉ MATKY OTCOVÉ, který sledoval přenos uměleckého zájmu dvou generací rodinných příslušníků. Pozornost tentokrát zaměřujeme na partnerské dvojice umělců a umělkyň a akcentujeme genderovou rovnost ve výchově dětí a s tím související možnost aktivně pokračovat v umělecké praxi. V galerii Olga necháme partnery rozehrát umělecký dialog.
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Svobodně udělujete svůj výslovný souhlas správci Bubahof, z.s., aby zpracovával Vaše osobní údaje (e-mail) za účelem rozesílky novinek či informačních materiálů týkajících se aktivit spolku. Vaše údaje bude správce zpracovávat po dobu, po kterou bude provozovat webové stránky a vydávat elektronické novinky, k jejichž odběru se přihlašujete. Vaše osobní údaje nebude správce předávat dalším osobám.

Vaše právo je:

-- vzít souhlas kdykoliv zpět (zasláním e-mailu či po telefonu), -- požadovat informaci, jaké Vaše osobní údaje správce zpracovává, -- požádat vysvětlení ohledně zpracování Vašich osobních údajů, -- vyžádat si přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit, -- požadovat opravu, výmaz osobních údajů, omezení zpracování a vznést námitku proti zpracování. Ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

Správce:

Bubahof, z.s., Za Poštou 754/8, 100 00 Praha 10 – Strašnice, IČ: 06368441, zapsaný Městským soudem v Praze v obchodním rejstříku pod spisovou značkou L 68963.

Kontakt:

bubahof@bubahof.com, +420 777 557 828
Dva příběhy boje proti totalitě

Výročí narození Fr. Suchého se stalo tradiční oslavou ve Strašnicích. Každoročně okolo 21. června připomíná dva příběhy boje proti totalitě, nejprve nacistické a později té komunistické. Od roku 1932 byl František Suchý st. ředitelem Strašnického krematoria. A když za protektorátu začali v krematoriu spalovat oběti politických vražd z Pankráce a Kobylis, František Suchý, i se svým tehdy 16letým synem, zapisoval jména obětí a uchovával jejich popel. Zachránili tak ostatky 2200 obětí nacismu, které by jinak skončily na kompostu. Jednu totalitu ale vystřídala další a celá rodina Suchých byla v 50. letech uvězněna. V neděli 19. června 2022, symbolicky v Den otců, jsme oslavili narození Františka Suchého st. (*21. 6. 1899) v parku, jenž jeho jméno díky Paměti národa a radnici Prahy 10 nese.

Chci se zapojit

Vítáme Vaši účast při vytváření zázemí pro umění, ekologii a udržitelnost, propojování a oživování sousedských vztahů, společné tvoření a kritické myšlení. Vytvářejte s námi nové tradice, které odkazují k historii, lidským právům i péči o místo, v němž společně žijeme.
KPZ v Olze přijímá nové členstvo

KPZka v Olze poskytuje od poloviny května do prosince čerstvou sezónní zeleninu z Králíčkovy Biozeleniny. Letošní sezóna se blíží. Pokud uvažujete o tom, že byste byli rádi součástí místní skupinky, která odebírá (nejen) zeleninu a bylinky, právě je čas se do skupiny přihlásit.
V Olze připravuje zázemí pro volný čas dětí z Ukrajiny

V souladu s posláním Olgy, poskytovat zázemí a péči, připravujeme prostor pro setkávání dětí z Ukrajiny. Plánujeme zajistit pravidelné výtvarné dílny pro skupinku 15 dětí. Podařilo se nám oslovit několik umělců, kteří se do aktivit zapojí. Již brzy také Olga poskytne prostor pro doučování češtiny a angličtiny. Jste pedagogové věnující se výtvarným či jiným zážitkovým činnostem a chcete se také zapojit?
Sbírka vzpomínek, příběhů, fotografií, obrázků a dokumentů

Hledáme partnery, kteří se historií Strašnic zabývali nebo stále zabývají a starousedlíky, kteří ještě pamatují Park Františka Suchého ze 70-tých let nebo stavbu metra, která dala parku dnešní podobu. Pokud se nám podaří získat si důvěru lidí, může být projekt platformou setkávání i v dobách nečekaných krizí. Taková dlouhodobá kontinuita je pro nás zásadní.